Bielska 48 43-200 Pszczyna
570 224 766

Wykonywanie form 3D metodą frezowania CNC

Wykonywanie form 3D metodą frezowania CNC

Frezowanie 3D drewna

Czy nie byłoby wspaniale móc przenieść naszej wizji w świat rzeczywisty? Jak się okazuje, jest to bardziej realne i dostępne niż może się Wam wydawać. Świat innowacyjnych technologii otwiera przed nami świat możliwości. Jedną z takich nowoczesnych metod jest frezowanie CNC. Za jej pomocą można urzeczywistniać nawet najbardziej niezwykłe projekty 3D. Dziś opowiemy więcej o tej niezwykłej technologii.

Przygotowanie projektu 3D

Zanim przystąpimy do frezowania, trzeba wizję danego kształtu, jaki chcemy uzyskać, przenieść do programu komputerowego. Za pomocą specjalistycznych programów projektujemy daną bryłę, ze starannością o wszystkie szczegóły, tak by możliwie najlepiej oddać wizję klienta. A jakie materiały można poddać frezowaniu CNC? Tutaj możliwości mamy naprawdę wiele, bo frezarką CNC możemy pracować na tworzywach sztucznych, piance, tekturze drewnie, kamieniu, a nawet metalu. Frezowanie 3D odbywa się w trzech płaszczyznach X, Y, Z. Frezarka CNC to niezwykle precyzyjne urządzenie. Za jej pomocą uzyskuje się dokładnie taki kształt, jaki został zaprojektowany! Warto też wspomnieć o idealnym wykończeniu.

Co to jest ploter CNC?

Do wykonywania modeli 3D metodą frezowania CNC używa się różnego rodzaju maszyn. Najbardziej popularnymi są frezarki, maszyny grawerujące i plotery CNC. Na czym polega działanie plotera CNC i czym różni się od tradycyjnej frezarki? Praktycznie rzecz ujmując, ploter CNC jest frezarką w postaci stołu. Najczęściej plotery CNC używane są podczas produkcji napisów, liter i innych elementów reklamowych. Z pewnością nie raz spotkaliście się z elementami reklamowymi, które były frezowane w pleksi czy aluminium. Wyglądają doskonale! Frezarka CNC umożliwia uzyskanie bardzo fantazyjnych kształtów – pełnych nawet bardzo drobnych detali!

Czy warto używać frezarki CNC do obróbki drewna?

Do obróbki drewna używa się bardzo różnych urządzeń, metod i technik. Jedną z nich jest frezowanie CNC. Przewagą tej technologii nad obróbką ręczną, jest znacznie szybsze uzyskanie pożądanej formy. Przy pomocy frezarek CNC uzyskuje się z drewna różne modele 3D znajdujące swoje zastosowanie w branży cukierniczej (formy na wypieki), reklamowej, a przede wszystkim dekoracyjnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *