Frezowanie i cięcie poliwęglanu
Płyty poliwęglanowe powstają za pomocą metody zwanej współwytłaczaniem z pół produktu, jakim jest żywica poliwęglanowa. Cechuje je bardzo duża wytrzymałość, dlatego łatwo i dokładnie można frezować poliwęglan.
Frezowanie poliwęglanu
Poliwęglan to bardzo wdzięczny materiał, który może być poddawany obróbce różnego typu. Cięcie poliwęglanu jest dość charakterystycznie. Jest to surowiec na tyle wytrzymały i odporny na powstawanie niepożądanych skaz w skutek poddawania obróbce, że nie powinniście się w żaden sposób obawiać o wykonywanie końcowe projektu. Wystarczy, że odpowiednio przygotujesz projekt zlecenia, a my zrealizujemy go tak, jak tego oczekujesz. Jakość materiału jest na wysoka, a frezowanie w żaden sposób nie zaburzy jego właściwości i struktury.
Materiał ten idealnie nadaje się w branży budowlanej do osłon, daszków i innych półprzeźroczystych elementów.
Poliwęglan - właściwości
Szacuje się, że poliwęglan jest aż 200-300 razy bardziej odporny na uderzenia niż zwykłe szkło. To bardzo dobry wynik, który plasuje go w czołówce najbardziej wytrzymałych materiałów, które można poddać frezowaniu. Poliwęglan jest odporny na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur. Można pracować z nim w temperaturach z przedziału od -40 do 120 °C. Dzięki temu może być on wykorzystywany także na zewnątrz, ponieważ nie wpłynie na niego negatywnie nawet siarczysty mróz.
Zastosowanie poliwęglanu
Co produkuje się z płyt poliwęglanowych? Materiał ten jest wykorzystywany w wielu branżach. Można z nich wykonać m.in. reklamowe tablice, sklepowe szyldy, ekrany akustyczne, osłony maszyn, elementy przystanków, świetliki czy też wykorzystać podczas budowy budynków przemysłowych i handlowych bądź obiektów sportowych.