Szukaj
Close this search box.

FREZOWANIE SKLEJKI

Realizujemy projekty wielosztukowe, serie, preserie i prototypy.

USŁUGI FREZOWANIA SKLEJKI

Oferujemy wysokiej jakości usługi frezowania sklejki, wykorzystując nowoczesne technologie i doświadczony zespół. Sklejka jest doskonałym materiałem do frezowania ze względu na swoją elastyczność, lekkość oraz łatwość obróbki.

frezowanie sklejki

Frezowanie sklejki, CNC wycinanie w sklejce.

Dlaczego obrabianie sklejki jest tak popularne? Między innymi ze względu na fakt, że składa się z wielu warstw, jest tworzywem niezwykle odpornym na uszkodzenia wywołane rozciąganiem czy wyginaniem. Frezowanie CNC to proces, który wykorzystuje frez do obróbki sklejki. Najpierw przygotowuje się projekt w programie CAD. Następnie, na podstawie tego projektu, maszyna CNC wykonuje cięcie sklejki CNC. Frezowanie w sklejce pozwala na uzyskanie skomplikowanego projektu lub detali, które byłyby trudne do wykonania tradycyjnymi metodami. W rezultacie jest to bardzo plastyczny materiał, który pozwala stworzyć w nim nawet bardzo skomplikowane motywy, elementy przestrzenne oraz inne pożądane kształty. Równie ważnym aspektem jest możliwość wycinania, bez względu na grubość sklejki.

Sklejka to materiał, który składa się z wielu warstw cienkich płatów drewna, zwanych dyktami. Warstwy te są ze sobą sklejone dzięki zastosowaniu specjalnego kleju. Ich usłojenie jest zazwyczaj krzyżowane, co zapewnia wytrzymałość i stabilność sklejki. W zależności od grubości sklejki, liczba warstw może wynosić od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

Wykorzystując właściwości sklejki, wykonujemy panele ażurowe o różnej grubości. Ciekawy efekt estetyczny gwarantuje złożona struktura sklejki, w której widoczne są warstwy i słoje użytego drewna, co bez wątpienia nadaje sklejce naturalny charakter.

Frezowane sklejki, krzesło ze sklejki

SKRZYNIE

WordPress Dev.

Frezowanie sklejki samochodzik

Harrison Hudson

WordPress Dev.

Frezowanie sklejki

Elizabeth Sofia

WordPress Dev.

Frezowanie sklejki

Elizabeth Sofia

WordPress Dev.

Co frezujemy w sklejce?

Frezowanie sklejki CNC jako usługa pozwala na wykonanie paneli ażurowych z których wykonujemy m.in.:

Meble i fronty meblowe

Alternatywą dla popularnego drewna są meble wykonane ze sklejki. Wbrew pozorom mogą być równie efektowne jak drewniane elementy meblarskie. Oznacza to, że będziemy jeszcze bardziej zadowoleni po olejowaniu bądź lakierowaniu, co pozwoli zabezpieczyć ich powierzchnię.

Ścianki działowe

Ścianki działowe, nazywane również ścianami przegrodowymi, to lekkie konstrukcje montowane wewnątrz budynków w celu podziału przestrzeni na różne pomieszczenia lub strefy. Są one alternatywą dla tradycyjnych ścian murowanych, ponieważ są bardziej elastyczne i łatwiejsze w montażu. Lekkość sklejki w rezultacie jest wręcz idealna do realizacji tego typu projektów.

Osłony kaloryferów

Przede wszystkim lekka sklejka frezowana doskonale nadaje się do tworzenia elementów wiszących. Sufit z panelów ażurowych jest bezsprzecznie niebanalnym elementem dekoracyjnym, który dodatkowo nie zajmuje powierzchni pomieszczenia! Odpowiednio dopasowany wzór pozwoli nadać Twojemu pomieszczeniu własny, indywidualny klimat.

Parawany i balustrady

Innym rozwiązaniem dla podziału przestrzeni są parawany. Taki element z wyfrezowanym motywem będzie nie tylko funkcjonalny ale stanie się również ciekawą dekoracją!

Call Now Button