ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 570 224 766

Frezowanie i wycinanie w sklejce

Frezowanie sklejki

Sklejka jest materiałem kompozytowym łatwo poddającym się obróbce frezowania. Ważnym aspektem jest fakt, iż zbudowana jest z cienkich warstw różnych gatunków drewna sklejonych ze sobą. Dostępne na rynku są sklejki sucho trwałe (do użytku wewnętrznego) i wodoodporne (do użytku zewnętrznego), różniące się rodzajem użytego w ich produkcji kleju.

frezowanie sklejki

Frezowanie sklejki, wycinanie w sklejce.

Dlaczego frezowanie sklejki jest tak popularne? Ze względu na fakt, że składa się z wielu warstw, jest tworzywem niezwykle odpornym na uszkodzenia wywołane rozciąganiem czy wyginaniem. W rezultacie jest to bardzo plastyczny materiał, który pozwala frezować w nim nawet bardzo skomplikowane motywy. Wykorzystując właściwości sklejki, wykonujemy panele ażurowe o różnej grubości. Ciekawy efekt estetyczny gwarantuje złożona struktura sklejki, w której widoczne są warstwy i słoje użytego drewna co bez wątpienia nadaje sklejce naturalny charakter.

Frezowanie sklejki jako usługa pozwala na wykonanie paneli ażurowych z których wykonujemy m.in.:

Ścianki działowe

Przesuwane lub stacjonarne, to prosty sposób na wydzielanie pomieszczeń i stanowisk pracy. Lekkość sklejki w rezultacie  jest wręcz idealna do realizacji tego typu projektów.

Parawany i balustrady

Innym rozwiązaniem dla podziału przestrzeni są parawany. Taki element z wyfrezowanym motywem będzie nie tylko funkcjonalny ale stanie się również ciekawą dekoracją!

Meble i fronty meblowe

Alternatywą dla popularnego drewna są meble wykonane ze sklejki. Wbrew pozorom mogą być równie efektowne jak drewniane,  jeszcze bardziej będziemy zadowoleni po olejowaniu bądź lakierowaniu  co zabezpieczy ich powierzchnię.

Osłony kaloryferów

Chyba nie ma lepszego rozwiązania na ukrycie nieestetycznego kaloryfera. Ażurowy wzór zamieni go w prawdziwe dzieło sztuki, zachowując przy tym jego moc grzewczą.

Sufity podwieszane

Przede wszystkim lekka sklejka frezowana doskonale nadaje się do wykonania elementów wiszących. Sufit z panelów ażurowych jest bezsprzecznie niebanalnym elementem dekoracyjnym, który dodatkowo nie zajmuje powierzchni pomieszczenia!

Kończąc warto dodać, że realizujemy projekty w dużym i małym formacie. Frezujemy kompozycje z naszej oferty, jak również własne propozycje klienta. Na koniec zachęcamy do zapoznania się z naszymi kolekcjami gotowych wzorów! Frezowanie sklejki to nasza specjalność.