Bielska 48; 43-200 Pszczyna
+48 570 224 766

Frezowanie i wycinanie w sklejce

Frezowanie sklejki

Sklejka jest materiałem kompozytowym łatwo poddającym się obróbce frezowania. Ważnym aspektem jest fakt, iż zbudowana jest z cienkich warstw różnych gatunków drewna sklejonych ze sobą. Dostępne na rynku są sklejki sucho trwałe (do użytku wewnętrznego) i wodoodporne (do użytku zewnętrznego), różniące się rodzajem użytego w ich produkcji kleju. Posiadają one szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, m.in w branży meblowej, gdzie wykorzystywane są do wykonywania elementów meblowych, systemów meblowych, elementów ozdobnych oraz frontów. 

frezowanie sklejki

Frezowanie sklejki, CNC wycinanie w sklejce.

Dlaczego obrabianie sklejki jest tak popularne? Między innymi ze względu na fakt, że składa się z wielu warstw, jest tworzywem niezwykle odpornym na uszkodzenia wywołane rozciąganiem czy wyginaniem. Frezowanie CNC to proces, który wykorzystuje frez do obróbki sklejki. Najpierw przygotowuje się projekt w programie CAD. Następnie, na podstawie tego projektu, maszyna CNC wykonuje cięcie sklejki CNC. Frezowanie w sklejce pozwala na uzyskanie skomplikowanego projektu lub detali, które byłyby trudne do wykonania tradycyjnymi metodami. W rezultacie jest to bardzo plastyczny materiał, który pozwala stworzyć w nim nawet bardzo skomplikowane motywy, elementy przestrzenne oraz inne pożądane kształty. Równie ważnym aspektem jest możliwość wycinania, bez względu na grubość sklejki.

Sklejka to materiał, który składa się z wielu warstw cienkich płatów drewna, zwanych dyktami. Warstwy te są ze sobą sklejone dzięki zastosowaniu specjalnego kleju. Ich usłojenie jest zazwyczaj krzyżowane, co zapewnia wytrzymałość i stabilność sklejki. W zależności od grubości sklejki, liczba warstw może wynosić od kilku do kilkudziesięciu milimetrów.

Wykorzystując właściwości sklejki, wykonujemy panele ażurowe o różnej grubości. Ciekawy efekt estetyczny gwarantuje złożona struktura sklejki, w której widoczne są warstwy i słoje użytego drewna, co bez wątpienia nadaje sklejce naturalny charakter.

Frezowanie CNC w sklejce jako usługa pozwala na wykonanie paneli ażurowych z których wykonujemy m.in.:

Ścianki działowe

Ścianki działowe, nazywane również ścianami przegrodowymi, to lekkie konstrukcje montowane wewnątrz budynków w celu podziału przestrzeni na różne pomieszczenia lub strefy. Są one alternatywą dla tradycyjnych ścian murowanych, ponieważ są bardziej elastyczne i łatwiejsze w montażu. Lekkość sklejki w rezultacie jest wręcz idealna do realizacji tego typu projektów.

Do głównych zalet ścianek przegrodowych należą przede wszystkim ich elastyczność oraz możliwość szybkiego montażu. Warto również wspomnieć o oszczędności przestrzeni z uwagi na to, że są one zazwyczaj dużo cieńsze niż tradycyjne ściany murowane.

Parawany i balustrady

Innym rozwiązaniem dla podziału przestrzeni są parawany. Taki element z wyfrezowanym motywem będzie nie tylko funkcjonalny ale stanie się również ciekawą dekoracją!

Skontaktuj się z nami aby otrzymać szczegółową wycenę!

Meble i fronty meblowe

Alternatywą dla popularnego drewna są meble wykonane ze sklejki. Wbrew pozorom mogą być równie efektowne jak drewniane elementy meblarskie. Oznacza to, że będziemy jeszcze bardziej zadowoleni po olejowaniu bądź lakierowaniu,  co pozwoli zabezpieczyć ich powierzchnię.

Osłony kaloryferów

Przede wszystkim lekka sklejka frezowana doskonale nadaje się do tworzenia elementów wiszących. Sufit z panelów ażurowych jest bezsprzecznie niebanalnym elementem dekoracyjnym, który dodatkowo nie zajmuje powierzchni pomieszczenia! Odpowiednio dopasowany wzór pozwoli nadać Twojemu pomieszczeniu własny, indywidualny klimat.

Na sam koniec warto dodać, że realizujemy projekty w dużym i małym formacie. Frezujemy kompozycje z naszej oferty, jak również własne propozycje klienta. Zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszymi kolekcjami gotowych wzorów! Świadczymy kompleksowe usługi, a wycinanie sklejki to nasza specjalność.

Sufity podwieszane

Przede wszystkim lekka sklejka frezowana doskonale nadaje się do wykonania elementów wiszących. Sufit z panelów ażurowych jest bezsprzecznie niebanalnym elementem dekoracyjnym, który dodatkowo nie zajmuje powierzchni pomieszczenia!

Kończąc warto dodać, że realizujemy projekty w dużym i małym formacie. Frezujemy kompozycje z naszej oferty, jak również własne propozycje klienta. Na koniec zachęcamy do zapoznania się z naszymi kolekcjami gotowych wzorów! Frezowanie sklejki to nasza specjalność.

Call Now Button