ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 570 224 766

Frezowanie poliamidu

Frezowanie poliamidu

Frezowanie CNC poliamidu, tworzywa krystalicznego, występujące w wielu rodzajach o specyficznych właściwościach technicznych.

Właściwości poliamidu

Poliamid jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Co więcej, działa jak izolator, tłumiąc drgania i dźwięki. Może być również wystawiony na bezpośredni kontakt z wilgocią, co zawdzięczamy jego wysokiej higroskopijności. Poliamid jest tworzywem wręcz stworzonym do obróbki frezowaniem czy cięciem. Jest sprężysty i jednocześnie odpowiednio twardy.

Poliamid w przemyśle

Wykorzystywany w wielu branżach przemysłowych, takich jak budowa maszyn i pojazdów (łożyska, części maszyn, filtry paliwowe) czy branży transportowej (śruby okrętowe, prowadnice, rolki transporterów), może być stosowany do akcesoriów meblowych, elementów okien, krzeseł. Wykorzystywany jest również do produkcji obudów i elementów zamocowań. Nadaje się do produkcji elementów ochronnych, mocujących a także klamek, rolek meblowych i innych akcesoriów.

Właściwości poliamidu

Poliamid jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, dlatego frezowanie CNC poliamidu musi odbywać się w specjalnych warunkach. Co więcej, działa jak izolator, tłumiąc drgania i dźwięki. Może być również wystawiony na bezpośredni kontakt z wilgocią, co zawdzięczamy jego wysokiej higroskopijności. Poliamid jest tworzywem wręcz stworzonym do obróbki frezowaniem czy cięciem. Jest sprężysty i jednocześnie odpowiednio twardy.

pl_PLPL