Frezowanie dibond

Frezowanie dibondu. Wybór Dibondu jest strzałem w dziesiątkę z wielu powodów. Jest to materiał stworzony przede wszystkim na elewacje. Dokładnie elewacje wentylowane.

dibond frezowanie panel srebrny

Dibond- co to jest?

Ta nowatorska płyta kompozytowa znajduje także szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Dibond jest idealny do realizacji projektów logo jaki i napisów. Wytrzymały i lekki materiał jest odporny na czynniki atmosferyczne i chemiczne. Struktura materiału zapewnia estetyczny efekt końcowy wyfrezowanych elementów w związku z tym jest szeroko wykorzystywany w produkcji reklam.

Dibond - właściwości

Sporą zaletą płyt wykonanych z Dibondu jest ich niewielka grubość: od 2 do 4mm. Wchłanianie wody wynosi zaledwie 0,01%, dlatego też nadaje się do stosowania na zewnątrz.

Przypominająca swoją budową kanapkę ponieważ Dibond  frezowany zbudowana jest z rdzenia pianki XPS otoczonej blachami z aluminium. Ta struktura czyni go odpornym na rozwarstwienia i uszkodzenia mechaniczne.

Powierzchnię Dibondu bez problemu można pokryć warstwą lakieru, chociaż jest już nim pokryty na etapie produkcji płyty lub sitodrukiem, drukiem cyfrowym oraz okleiną co jest niewątpliwie jego zaletą.

Frezowanie dibondu wykorzystujemy min. w:

– tabliczkach
– ażurach
– kasetonach podświetlanych
kasetach elewacyjnych
osłonach grzejnikowych
– stojakach ekspozycyjnych

Oprócz tego, wykonujemy m.in. stoiska wystawowe i aranżacje wnętrz sklepowych.

Na koniec warto dodać, że dibond frezowany można wykonać frezem stożkowym. W rezultacie uzyskujemy bardzo estetyczne zagięcie 90 stopni.

Galeria

Call Now Button