ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 570 224 766

Co to jest frezowanie i do czego służy frezarka?

Co to jest frezowanie i do czego służy frezarka? - 1

Co to jest frezowanie? - poznaj podstawowe informacje o frezowaniu

Co to jest frezowanie? – pewnie wielu z was chodzi po głowie to pytanie. Frezowaniem CNC nazywamy metodę obróbki skrawaniem, umożliwiającą szlifowanie powierzchni kształtnych, rowków, uzębień, kanalików i płaszczyzn, nadając w ten sposób odpowiedni kształt przedmiotom. Działanie polega na tym, że frezarka wprowadza profilowany element w ruch obrotowy, a za ruch posuwny odpowiada obrabiany przedmiot.

W jakich materiałach można frezować?

Co to jest frezowanie i do czego służy frezarka? - 2

Obrabiać można metal (m.in. aluminium), drewno, płyty wiórowe i tworzywa sztuczne. Frezowanie to ciekawa alternatywa dla wszystkich tych, którzy chcą odmienić wygląd przedmiotów i upiększyć je za pomocą nowych wzorów.

My, w naszych realizacjach, korzystamy z takich materiałów jak drewno, dibond, plexi, PVC, poliwęglan, poliamid, polietylen, piana HPS, laminat HPL, aluminium, konfetti, sklejka, wióra oraz płyty: OSB, MDF i HDF. Co ważne, dbamy o to, aby tworzywa na których pracujemy były jak najwyższej jakości. Pozyskujemy je od lokalnych, cieszących się powszechnym uznaniem dostawców, gwarantujących dużą wytrzymałość i wysoką odporność na uszkodzenia swoich produktów. Wychodzimy z założenia, że nie można oszczędzać na materiałach. Uważamy, że frezowanie musi być przeprowadzane na solidnych materiałach pewnego pochodzenia. Tylko w taki sposób można cieszyć się dobra opinią. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie Klienta, a uzyskanie go, jest możliwe tylko dzięki rzetelnemu wywiązywaniu się ze swoich obowiązków.

Jaki jest najpopularniejszy materiał do frezowania?

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do frezowania jest bez wątpienia drewno. Materiał ten, może być wykorzystywany w różny sposób. Na drewnianą powierzchnię możemy nanieść dosłownie każdy wzór. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia Klienta. Frezowanie okaże się przydatne w kształtowaniu mebli, profilowaniu krawędzi czy też obrabianiu drewnianych drzwiczek

Do wykonywania szablonów na drewnie niezbędne są właściwe nakładki na frezarkę. Są to tzw. frezy. Dysponujemy szeroką gamą tego typu narzędzi. Dzięki nim, z łatwością zrealizujemy wszystkie projekty, które nam zlecisz.