ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 570 224 766

Frezowanie MDF

Frezowanie MDF

Kolejnym produktem drewnopodobnym, które frezujemy jest płyta MDF.

Panel-azurowy-mdf

Płyta MDF - Frezowanie

Płyta o średniej gęstości, tzw. MDF, jest tworzywem często wykorzystywanym do produkcji mebli i ich fragmentów. Oprócz tego, świetnie nadaje się do grawerowania ornamentów, frezowania listw, paneli ściennych czy drzwi.
Dostępne na rynku są płyty MDF o różnej grubości, twardości i formacie. Powierzchnia nadaje się do pokrycia farbą, lakierem czy folią. Dzięki temu, znajduje zastosowanie w wykonaniu mebli lakierowanych i wszystkich gładkich elementów, takich jak uchwyty.

Frezowanie MDF usługa nadaje się a m.in. do:

wykładzin sufitowych – Płyta pilśniowa MDF jest idealnym materiałem do wykonania ciekawych stropów. Panele sufitowe czy kasetony stanowią dodatkową izolację i oryginalną ozdobę. Sprawdzą się w wysokich pomieszczeniach.

Osłon i okładzin

Płyta drewnopochodna MDF zapewnia doskonałą izolację akustyczną. Frezowanie w niej elementów osłaniających i oddzielających będzie rozsądnym wyborem.

Elementów ścian

Listwy wykończeniowe, ornamenty, cokoły, drzwi… jednym słowem wszystkie elementy dopełniające całą aranżacje wnętrza. Pokrycie farbą pozwoli dostosować detale do kolorystyki całego pomieszczenia!

Ścian mebli

Możliwość szlifowania, laminowania czy lakierowania czyni płytę MDF odpowiednim tworzywem do wykonania/wykończenia mebli.

Panele ścienne 3D

W odróżnieniu od popularnych płyt gipsowych, płyty MDF frezowane są dużo tańsze. Dodatkową zaletą jest możliwość ich łączenia bez widocznego spojenia!

Na zakończenie warto dodać iż płyta MDF frezowana jest obok płyty wiórowej bez wątpienia liderem branży meblarskiej. W przeciwieństwie do popularnej wióry MDF można głęboko frezować. W rezultacie jej główną zaletą jest jej jednolitość w masie.

Galeria

Frezowanie MDF - 1
Frezowanie MDF - 2
Frezowanie MDF - 3
Frezowanie MDF - 4
Frezowanie MDF - 5
Frezowanie MDF - 6
Frezowanie MDF - 7