43-200 Pszczyna ul. Bielska 48
570 224 766

Cięcie i frezowanie gumy

Frezowanie CNC, cięcie laserem FIBER

Cięcie i frezowanie gumy

Usługi cięcia gumy i innych materiałów miękkich. Mają niewątpliwie swoje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle. Bez wątpienia najbardziej popularne są gumowe uszczelki.

Cięcie i frezowanie gumy. Frezowanie w gumie oraz cięcie czy wycinanie nożem oscylacyjnym to kolejne nasze możliwości. Szeroki wachlarz materiałów które tniemy nożem oscylacyjnym to przede wszystkim guma, silikon, filc, pianki Gambit, Klingerit.

frezowanie cnc

Frezowanie gumy - wycinanie nożem oscylacyjnym

Wycinanie nożem oscylacyjnym dzieli się głównie na dwa sposoby wykonania. Przede wszystkim tak zwany nóż wleczony. Głowica tnąca prowadzi nóż po zadanej ścieżce. Przypomina to cięcie ręczne zwykłym nożem, oczywiście nie porównujemy dokładności i szybkości cięcia. Technikę tą stosuje się do materiałów delikatnych o małej grubości. W opozycji do noża wleczonego staje nóż oscylacyjny. Jak sama nazwa wskazuje różnica polega na oscylacji czyli pionowym ruch noża. Oczywiście ten ruch odbywa się bardzo dynamicznie. Wartość oscylacji może sięgać 5000 ruchów na minutę. Bez wątpienia główną zaletą tego rozwiązania jest fakt pokonywania większych oporów. Mamy tu na myśli możliwość cięcie i frezowanie gumy o bardzo dużej gęstości i grubości nawet 30mm.

Galeria

Cięcie i frezowanie gumy - 1
Cięcie i frezowanie gumy - 2
Cięcie i frezowanie gumy - 3
Cięcie i frezowanie gumy - 4
Cięcie i frezowanie gumy - 5