Bielska 48; 43-200 Pszczyna
+48 570 224 766

Frezowanie płyt HDF

Frezowanie HDF

Frezowana płyta HDF jest wykonana z włókien drzewnych, a jej sucha metoda produkcji gwarantuje doskonale gładką powierzchnię zewnętrzną.

frezowanie hdf cnc

Frezowana płyta HDF

Płyta HDF (High Density Fibreboard) różni się od MDF tak naprawdę tylko zwiększoną gęstością. Materiał pozostaje ten sam: produkowane z ekologicznego tworzywa, włókien drewnianych, płyty HDF są dobrą alternatywą dla sklejki. Ich niezwykle twarda i zwięzła struktura jest odpowiednim tworzywem do poddania go obróbce maszynowej. Warto podkreślić, że płyty pilśniowe są często lepszym rozwiązaniem niż użycie litego drewna, za co odpowiedzialna jest ich gęstość, prawie dwa razy większa niż oryginalny materiał drewniany!

Drzwi wewnętrzne

HDF jest popularnym materiałem wykorzystywanym do produkcji drzwi ze względu na jego odporność na urazy mechaniczne. Jest to cecha bardzo istotna w przypadku powierzchni codziennie narażanych na uszkodzenie.

Panele podłogowe

Do produkcji przedmiotów wymagających użycia solidniejszego materiału, takich jak podłogi, płyta HDF nadaje się doskonale. Jej koleżanki o mniejszej trwałości sprawdzą się w miejscach mniej eksploatowanych. Frezowanie HDF jest szybkie i bardzo dokładne.

Uzupełnienie mebli

Płyty HDF są stosowane jako oprawy i plecy luster, obrazów, skrzynek. Ich twardość jest odpowiednia do wykonania powierzchni usztywniających, a niewielka grubość jest wręcz idealna do tego typu elementów. Oprócz tego, z HDF, tak jak z innych materiałów wyfrezujemy dla Was ścianki działowe, barierki, panele ażurowe, dekoracje ścienne i wszystkie inne elementy wystroju, które będą potrzebne!

Wykończenie szuflad i tylnych ścian mebli

Jak powszechnie wiadomo, szuflady często ulegają uszkodzeniu ze względu na ich częste używanie. Płyta HDF może być wykorzystana jako ich dno, wzmacniając tym samym ich konstrukcję.

Galeria

Frezowanie CNC HDF koła"
Frezowanie CNC HDF koła"
Frezowanie CNC HDF koła"
Call Now Button