ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 570 224 766

Lamele i panele drewniane na ścianę

Panele ryflowane - panele drewniane na ścianę

Ryflowane panele ścienne są przede wszystkich dla tych osób, którzy bardzo lubią dynamiczne dekoracje. Panele drewniane na ścianę sprawią, że twoje wnętrze stanie się bardzo lekkie. Można śmiało powiedzieć, że panele nie są przytłaczające. Doskonale wypełniają wnętrza. Ich funkcją jest również rozpraszanie fal akustycznych. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

panele drewniane na ścianę
panele drewniane na ścianę

Panele drewniane na ścianę

Dekoracja, jaką są panele drewniane na ścianę jest teraz lubiana. Często stosowane są we wnętrzach domów, podczas ich dekorowania. Oprócz swych walorów wizualnych, panele ryflowane mają również inne, bardziej praktyczniejsze funkcje min. izolacja akustyczna i termiczna. Ryflowane panele ścienne można w różny sposób skomponować. Najczęściej stosowanym wzorem jest wzór pionowy i wysoki, który sięga od podłogi do sufitu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również zestawienie w jednej aranżacji listewki pionowe i ukośne.

Jednak należy pamiętać, że takie panele drewniane na ścianę nie wykorzystywane jako okładzina całych ścian. Bardzo często stanowią funkcję tła np. dla zestawu kina domowego. Mogą, na przykład, wyznaczać część jadalnianą czy dużą kuchnię albo też przejście z holu do salonu.

Ryflowane panele ścienne w paski pionowe to piękne dekoracje ścienne, których jednym z wyznaczników są wąskie listewki frezowane w różnych głębokościach . Główną cechą paneli jest oczywiście wrażenie lekkości. Cała dekoracja nie może być statyczna.

Panel-ścienny-nowoczesna-boazeria-MS-Multi-II-Molienda

Materiałami, z których wykonuje się panele drewniane na ścianę to min. mdf barwiony w masie. Obecnie jest dostępna szeroka gama kolorystyczna płyt mdf, co bez wątpienia jest głównym atutem tego rozwiązania. Płyty HPL, które są pokryte laminatem drewnopodobnym odpornym na zarysowania i wilgoć i warunki atmosferyczne przez co może być stosowany na zewnątrz.

Tego typu panele drewniane na ścianę, można mocować na podkonstrukcji, czyli na ruszcie z listew drewnianych albo aluminiowych. Często stosowanym rozwiązaniem jest też klejenie za pomocą kleju montażowego bezpośrednio do ściany.

Ryflowane panele ścienne czyli drewniane paski pionowe niegdyś jako modna boazeria teraz powróciła w nowej odsłonie. Bez wątpienia jest to dekoracja, która zmieni nasze wnętrze na bardzo nowoczesne. Polecamy nasze rozwiązania ponieważ są wyjątkowe. Niewątpliwie szeroki wachlarz materiałów z których wykonujemy nowoczesne panele drewniane na ścianę to nasza przewaga nad naszymi konkurentami.