Frezowanie Drewna

Frezowanie cnc dibondu, sklejki, aluminium, OSB, frezowanie śląsk, wycinanie

Jednym z najpopularniejszych materiałów przeznaczonych do frezowania jest drewno. Korzystając z właściwych frezów możemy wykonać przeróżne, nieszablonowe wzory i zdobienia. Odpowiednio wyprofilowany i wyfrezowany element będzie służył nam przez wiele lat, a przemijający czas nie odciśnie na nim widocznego piętna. Należy pamiętać o tym, aby urządzenie wyposażyć we właściwe, dedykowane temu materiałowi ostrza. To ważne, gdyż frezy nie są uniwersalne i do obróbki każdego z surowców służą inne. To nie wszystko. Ważna jest także metoda, który wykorzystamy do frezowania i jaki rodzaj zdobień chcemy wykonać. Gwarantujemy, że nasi pracownicy wykonają zleconą im prace w sposób należyty, dostosowując odpowiednią technikę do produktu na którym przyjdzie im pracować. Doświadczenie naszych fachowców sprawia, że korzystają z frezarki w sposób profesjonalny, nadając materiałowi niepowtarzalny wygląd.  Obróbce możemy poddać zarówno meble, ich pojedyncze części, jak i np. powierzchnie, które będą pełnić funkcję reklamową. Wyjątkowe, designerskie wzory sprawią, że zawieszony przez Ciebie szyld przykuje uwagę wielu osób, zwiększając przy tym zainteresowanie Twoimi usługami.

Istnieją różne techniki frezowania. Dzieli się je według dwóch kryteriów. Po pierwsze, ze względu na rozmieszczenie ostrzy na frezarce – na walcowe oraz kształtowe, oraz metodę poruszania się ostrzy oraz przedmiotu poddawanego obróbce – na współbieżne i przeciwbieżne. Poruszanie się ostrzy współbieżnie polega na tym, że materiał, jak i ostrze poruszają się w tym samym kierunku. W przypadku tej drugiej metody jest odwrotnie – obie struktury przemieszczają się w przeciwne strony. Korzystając z frezarki możemy na przykład na powierzchni drewna wykonać rowki, które okażą się przydatne w przypadku mebli czy też jako zdobienia w innych produktach.

Drewno jest niezwykle przystępnym materiałem. Jest miękki, dzięki czemu w łatwy sposób można w nim frezować. Elementy poddawane obróbce nie muszą być proste. Wykorzystując w pracy cyrkiel frezarski, możemy frezować także koliste krawędzie i powierzchnie.