Frezowanie dibondu

Dobond frezowanie dibondu wzornik dibond pszczyna katowice

Jak już pewnie wiecie, frezujemy w naprawdę różnych materiałach. Jednym z nich jest dibond. Co kryje się pod tą tajemniczą i wielu osobom nic nie mówiącą nazwą? Dibond to nowatorska, pierwsza w historii aluminiowa płyta kompozytowa. Odpowiednie właściwości sprawiają, że produkt ten znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Dużym plusem korzystania z płyt tego typu jest ich lekkość i budowa, umożliwiająca termoformowanie w trzech wymiarach. Wydawać by się mogło, że takie cechy wykluczają np. odporność na zginanie. Tak jednak nie jest. Dibond jest wytrzymały i odpowiednio elastyczny. Jeśli chodzi o jego przeznaczenie, to materiał ten, świetnie sprawdzi się w praktycznie każdych warunkach. Przestronne wnętrze firmy czy może miejsce nad witryną sklepową na zewnątrz budynku? Nie ma problemu. Na dibond nie wpływają negatywnie warunki atmosferyczne. Duża ilość promieni słonecznych czy też rzęsisty deszcz nie zniszczą w żadnym stopniu jego powłoki. Powierzchnia materiału sprawia, że wyfrezowane napisy czy wzory robią bardzo dobre wrażenie estetyczne, świetnie komponując się z powierzchnią.

Dibond jest następcą innego materiału – płyt kompozytowych Alucobond. Był on jednak kosztowny i zbyt ciężki, i to właśnie te czynniki zadecydowały o jego niepowodzeniu. W Dibondzie, grubość blach aluminiowych na zewnątrz została zniwelowana do zaledwie 0,3mm. Cechą charakterystyczną jest wchłanianie wody poniżej 0,01%. Może on być stosowany zarówno w budynku, jak i poza nim.
Płyty kompozytowe Dibond można obrabiać przy pomocy rożnych narzędzi, ale najlepsze efekty daje frezowanie. Co ważne, po przeprowadzeniu tej czynności materiał zachowuje swoją pierwotną sztywność, wytrzymałość i gładkość.

Powłokę Dibondu z łatwością można lakierować w dowolny sposób, umieszczać na nim sitodruk, druk cyfrowy czy też okleinę. Płyty Dibond można wykorzystywać w różny sposób w celach reklamowych. Za ich pomocą wykonamy stoisko wystawowe, stojaki, gadżety reklamowe, jak i odpowiednio zaaranżujemy sklepowe wnętrza.

Poprzez frezowanie wykonujemy z dibondu, m.in.:

  • tabliczki
  • numery pokoi i domów
  • szyldy
  • osłony grzejnikowe
  • ażury