Bielska 48; 43-200 Pszczyna
+48 570 224 766

Rodzaje reklamy zewnętrznej

Rodzaje reklamy zewnętrznej

Frezowanie elementów reklam

Jak głosi znane porzekadło – reklama jest dźwignią handlu. Historia reklamy sięga czasów starożytnych, ale jej największy rozwój datuje się na przełom XIX/XX wieku. Wzrost produkcji, sprzedaży, liczby przedsiębiorstw wpłynęły na konkurencyjność firm. Każdy chciał podkreślić wyjątkowość swoich produktów, chwalić swoje usługi i oczywiście zrobić to w sposób wyjątkowy. Ta reklamowa machina rozpędzała się przez koleje lata, wykorzystując nowe media i zdobycze techniki. Jednak formą reklamy, która zdobyła zdecydowanie największą popularność jest reklama zewnętrzna. Dziś przyjrzymy się jej poszczególnym formom.

Reklama zewnętrzna – gdzie i do kogo?

Jak sama nazwa wskazuje, reklama zewnętrzna umiejscowiona jest poza miejscami zamieszkania konsumentów. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi na produkt lub usługę w momencie, gdy potencjalni klienci przemierzają miasto. Spróbujcie przeanalizować choćby swoją drogę do pracy, którą przebywacie codziennie. Jesteście w stanie przypomnieć sobie wszystkie reklamy, które mijacie? To niełatwe zadanie! Sami pewnie też zauważacie, że jedne bardziej zapadają w pamięć, a drugie mniej. Najlepsza reklama zewnętrzna to taka, która zwróci od razu uwagę odbiorcy, zakotwiczy się w jego świadomości i wywoła u niego pozytywne skojarzenia z marką. Żeby ten cel osiągnąć, twórcy reklamy sięgają po przeróżne środki i metody.

Jakie są formy reklamy zewnętrznej?

Żeby reklama zwróciła na siebie uwagę przechodniów, jej twórcy stosują przeróżne triki. Dobór kolorów, projektu graficznego i czcionek jest bardzo istotny, ale tak samo ważna jest forma reklamy. Aktualnie wyróżniamy:

  • billboardy – a także plakaty i afisze
  • citylight – czyli podświetlone plakaty, np. na przystankach
  • mobile – tablica reklamowa wieziona na przyczepce samochodu
  • wielkoformatowe siatki mesh umieszczone na elewacjach budynków
  • diapazony – czyli tablice reklamowe umieszczane przy drodze lub chodniku
  • litery przestrzenne

Do wykonania reklam zewnętrznych wykorzystuje się przeróżne materiały. Jednym z nich jest plexi, które daje naprawdę wiele możliwości! Dzięki właściwościom pleksi, można je dowolnie formować, wytłaczać i frezować, tak by uzyskać zamierzony efekt – czyli wyróżniającą się reklamę. Najczęściej frezowanie plexi realizowane jest w przypadku wykonywania bannerów reklamowych, liter przestrzennych, kasetonów reklamowych i wielu innych. Jakie są zalety takiej formy reklamy? Jest odporna na warunki atmosferyczne, świetnie się prezentuje, a co najważniejsze – działa również w nocy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button