Frezowanie Plexi

Frezowanie cnc dibondu, sklejki, aluminium, OSB, frezowanie śląsk, wycinanie

Frezowanie Plexi

Frezowane płyty Plexi świetnie nadają się na elementy reklamowe firmy.

frezowanie plexi pleksi pszczyna wzornik

W tej kategorii proponujemy Wam frezowanie w płytach Plexi. Czym jest wspomniany materiał? To płyty wytwarzane za pomocą wytłaczania bądź oddzielania metylu od polimetakrylanu. Jest to przezroczyste tworzywo, o sztywnej konstrukcji. Jedną z najistotniejszych cech Plexi jest to, że można ją wielokrotnie formować pod wpływem wysokiej temperatury. Opisywany materiał jest naturalnie przezroczysty, ale za pomocą ingerencji człowieka może przybierać dowolny kolor. Płyty Plexi, inaczej zwane PMMA, są dostępne w kilku wersjach. Istnieje możliwość zakupu płyty bezbarwnej, białej, kolorowej transparentnie oraz translucentnie oraz płyt o powierzchni błyszczącej i matowej.

Płyty Plexi mają wiele zalet. Najważniejsze z nich, to przede wszystkim wysoka odporność na promieniowanie słoneczne oraz warunki pogodowe, niepodatność na żrące chemikalia, możliwość dokonywania w prosty i stosunkowo szybki sposób obróbek: zarówno mechanicznych, jak i termicznych, nadzwyczaj długi czas użytkowania czy też wysoka przepuszczalność światła, wynosząca nawet 90%.

Plexi jest stosowane w wielu branżach. W reklamie, materiał ten wykorzystywany jest m.in. do produkcji sklepowych ekspozycji, elementów oświetlenia, podświetlanych płyt czy też banerów reklamowych. W handlu, również bardzo często spotykamy się z wykorzystaniem tego tworzywa. Właściciele stoisk używają go do wytwarzania sklepowych dekoracji, ścianek czy też stałych elementów tworzących wystrój wnętrza. Nie każdy wie, że plexi jest również wykorzystywane przy produkcji części i dodatków samochodowych. Przykładem zastosowania tego materiału są tablice rejestracyjne, reflektory czy też owiewki samochodowe.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty frezowania płyt plexi. Materiał ten, daje duże możliwości obrabiania – od termicznego po mechaniczne. Frezowanie jest jedną z najpopularniejszych i najefektywniejszych metod. Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie. Skorzystaj z naszej propozycji i sam się o tym przekonaj!