Bielska 48; 43-200 Pszczyna
+48 570 224 766

Sklejka – niedoceniana funkcjonalność

Sklejka – niedoceniana funkcjonalność

Frezowany panel dekoracyjny ze sklejki, frezujemy.com

Sklejka to niezwykle przystępny i podatny na obróbkę materiał, choć przez wielu jest niedoceniany. Na jej powierzchnię można nanieść dowolne zdobienia i szablony, nie wpływając przy tym negatywnie na strukturę i wygląd surowca. Oczywiście, pod warunkiem, że osoba wykonująca obróbkę podejdzie do powierzonych jej zadań w sposób profesjonalny. Ogromne doświadczenie we frezowaniu oraz niezliczona liczba wykonanych prac, pozwalają nam sądzić, że nasza firma spełni oczekiwania wszystkich, niezależnie od zakresu obróbki. Jeżeli chcesz lepiej poznać ofertę frezowania w sklejce, to tu znajdziesz informacje na ten temat: https://frezujemy.com/materialy/frezowanie-sklejki/.

Szyld reklamowy ze sklejki? Świetny pomysł!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale ze sklejką i różnymi sposobami jej wykorzystania, spotykamy się bardzo często. Materiał ten, wykorzystywany jest m.in. w szkutnictwie, podczas renowacji jachtów. W domowych wnętrzach również jest on stosowany. Ze sklejki wykonywane są panele podłogowe czy też elementy mebli, np. szaf, segmentów czy też regałów. Z biegiem lat, znaleziono dla tego surowca także inne zastosowanie, które aktualnie należy uznać za jedno z najważniejszych. Sklejka, dzięki swojej podatności na obróbkę (nie tylko na frezowanie), po odpowiednim przygotowaniu, może posłużyć do wykonania materiałów reklamowych w postaci szyldów czy też napisów. Cechą, najbardziej przydająca się w tym wypadku, jest możliwość wyginania i formowania materiału pod wpływem temperatury. Możliwość dopasowania struktury sklejki do własnych upodobań i planów stanowi nie lada zachętę dla wszystkich osób poszukujących sposobów na rozreklamowanie swojej firmy. Wytrzymałość to kolejny argument przemawiający za wykorzystaniem tego materiału. Sklejka zbudowana jest z kilku, cienkich warstw drewna, nazywanych obłogami. Przeważnie ich liczba jest nieparzysta. Są one ze sobą sklejone, stąd taka nazwa tego materiału. Poza grubością kluczowe znaczenie ma gatunek drewna, z którego jest wykonany. Komponentem służącym do wykonania sklejki mogą być przeróżne surowce. Począwszy od tych najbardziej pospolitych, spotykanych podczas każdego spaceru po lesie czy parku, typu sosna czy brzoza, poprzez buk i olchę, na egzotycznych, niespotykanych w naszym kraju drzewach kończąc.

Pozytywne opinie najlepszą rekomendacją

Jeżeli przed przeczytaniem tego artykułu miałeś jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, czy sklejka to odpowiedni materiał do wykonania reklamy, to teraz już nie powinieneś ich mieć. Wytrzymałość, trwałość, użyteczność, funkcjonalność – tak w skrócie można scharakteryzować opisywany materiał. Zadowolenie osób korzystających ze sklejki przy różnych realizacjach oraz jej rosnąca popularność to najlepsze z możliwych referencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button