Szukaj
Close this search box.

Frezowanie w elewacjach wentylowanych

Stawiając budynek, należy pamiętać o wykonaniu elewacji. Otaczając go z zewnątrz, zapewnimy mu właściwą izolację cieplną. Dzięki temu temperatura panująca w środku będzie stosunkowo wyższa, a dostarczane pomieszczeniom ciepło nie będzie szybko uchodziło. Elewacja jest inwestycją, która po pewnym czasie się zwraca, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Wynika to z tego, że brak elewacji generuje większe spożycie energii grzewczej, co powoduje, zwiększenie się kosztów ogrzewania. Aktualnie, w modzie jest wykonywanie, tzw. elewacji wentylowanych. Do wykończenia ich, stosuje się takie materiały jak dibond, reynobond czy alucobond. Nasza firma zajmuje się frezowaniem tych materiałów. W tej kategorii dowiesz się więcej o obróbce pierwszego z wymienionych surowców: https://frezujemy.com/materialy/frezowanie-dibondu/.

Sam zaaranżuj wygląd elewacji swojego domu

Czym jest wspomniana elewacja wentylowana? To schemat fasadowy, zawierający specjalną przestrzeń wentylacyjną. Znajduje się ona między powłoką odpowiadającą za termoizolację i okładziną, w której to powietrze wprowadzane jest w obieg, dzięki czemu powstrzymuje ono występowanie wilgoci w izolacji. Elewacja wentylowana oparta jest na układzie, stworzonym z metalowego szkieletu, przyczepionego do budynku od strony zewnętrznej. Co ważne, zastosowanie takiego systemu, wpływa nie tylko na szczelność budynku, czego efektem są lepsze właściwości grzewcze budynku, ale także poprawia akustykę w jego wnętrzach. Zwiększona izolacja od dźwięków dochodzących z zewnątrz pozwala na uzyskanie tak pożądanej przez nas wszystkich ciszy, zwłaszcza podczas pracy i odpoczynku. Wentylowany schemat fasady może być stosowany zarówno w przypadku nowo powstających, budowanych od podstaw obiektów, jak i tych istniejących już od dłuższego czasu. Dibond to materiał, który bardzo dobrze reaguje na różnego typu obróbki. Jedną z najważniejszych, jest bez wątpienia frezowanie. Dzięki temu, korzystając z tego surowca przy wykończeniu elewacji, możemy wykonać dowolne zdobienia, sprawiające, że budynek będzie z zewnątrz wyglądał tak, jak chcemy.

Funkcjonalność połączona z atrakcyjnym wyglądem

Z budynkami jest jak z ludźmi – bardzo często oceniamy je po wyglądzie. Warto więc zadbać o odpowiednio prezentowanie się obiektu, wykonując na nim efektowną elewację. I to zarówno pod względem funkcjonalności, jak i walorów wizualnych. Możemy taki efekt uzyskać, decydując się na elewację wentylowaną wykończoną materiałem, który może być poddany frezowaniu. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie dibondu, reynobondu czy też alucobondu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button