Frezowanie sklejki

Frezowanie cnc dibondu, sklejki, aluminium, OSB, frezowanie śląsk, wycinanie

Frezowanie sklejki  i wycinanie w sklejce

Frezujemy w różnych materiałach. Począwszy od tych najpospolitszych, kończąc na mniej popularnych tworzywach, nie kojarzących się z tego typu obróbkami. Sklejka wchodzi w skład drugiej z wymienionych grup. To nie oznacza jednak, że nie jest materiałem, który powinien być poddawany frezowaniu. Jest wręcz przeciwnie.

Czym jest sklejka? Mówiąc najprościej, jest to twór powstający ze sklejenia ze sobą kilku drewnianych elementów. Istnieją dwa typy tego materiału: sklejki sucho trwałe i wodoodporne. Podziału dokonujemy pod względem użytej spoiny łączącej ze sobą warstwy drewna. Wielu ludziom sklejka kojarzy się z mało solidnym, nie odpornym na uszkodzenia materiałem. Tak jednak nie jest. Sklejka to tworzywo, wykazujące się ponadprzeciętną wytrzymałością na takie działania jak zgniatanie, rozciąganie i wyginanie.

Sklejka składa się ze sklejonych ze sobą krzyżujących się cienkich powłok drewna, tzw. obłogów. Zazwyczaj, liczba warstw jest nieparzysta. Nie ma jednego, konkretnego gatunku drewna z którego wykonuje się sklejkę. Za surowieć może służyć zarówno brzoza, sosna, olcha czy też buk. Zdarza się nawet, że sklejka wykonywana jest z drzew egzotycznych.

Gdzie zetkniemy się ze wspomnianą sklejką? Przede wszystkim przy meblach, elementach budowlanych czy też branży transportowej. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Przez lata swojej działalności podejmowaliśmy wiele wyzwań. Bazujemy na swoim doświadczeniu, co daje nam ogromną pewność podczas wykonywania pracy. Na Twoją prośbę możemy poddać frezowaniu elementy wystroju wnętrz, panele czy też sklepowe gabloty. Dla nas nie ma znaczenia, czy sklejka jest w dużym czy też małym formacie.

Sklejka uchodzi za materiał niezwykle przystępny i komfortowy dla osób z niej korzystających. Można ją w swobodny sposób wyginać i formować pod wpływem właściwej obróbki termicznej. Ta cecha sprawdza się szczególnie w produkcji mebli i tworzących je elementów. Wykorzystując sklejkę w odpowiedni sposób, możesz stworzyć wiele różnych kompozycji według własnego pomysłu.

Zapraszamy do kontaktu z nami i zlecenia nam frezowania w sklejce.