Szukaj
Close this search box.

Frezowanie Konfetti

Frezowanie konfetti. Materiałem dość nietypowym, ze względu na jego strukturę i sposób wytwarzania, jest polietylenowa płyta konfetti PE. Produkowana z tworzywa wtórnie przetworzonego, jest tańszą i bardziej ekologiczną odmianą polietylenu.

Wielokolorowe płyty konfetti są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, i zazwyczaj posiadają deseń barwnych cętek lub marmuru, będących efektem procesu powstawania tego tworzywa, czyli recyklingu polimerów polietylenowych. Są stosowane głównie tam, gdzie kolor danego elementu nie ma pierwszorzędnego znaczenia.

Stosowanie regeneratu polietylenu jest uzasadnione i wskazane z punktu widzenia ekologii, należy jednak pamiętać, że Konfetti, będąc produktem z odzysku, jest materiałem o właściwościach nieco gorszych od produktu pierwotnego. Płyta Konfetti będzie więc mniej odporna na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne.

Konfetti PE, tak samo jak klasyczny polietylen, łatwo poddaje się obróbce mechanicznej; frezowanie, nawiercanie i wykonywanie otworów w tym materiale jest łatwe i umożliwia precyzyjne wykończenie detali.

Wybór rodzaju polietylenu do wykonania danego projektu należy rozważyć pod kątem jego późniejszego przeznaczenia; właściwości mechaniczne i termiczne danego polimeru mogą mieć spore znaczenie dla trwałości stworzonego produktu.

Call Now Button