Reklama zewnętrzna – gdzie i do kogo?
Jak sama nazwa wskazuje, reklama zewnętrzna umiejscowiona jest poza miejscami zamieszkania konsumentów. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi na produkt lub usługę w momencie, gdy potencjalni klienci przemierzają miasto. Spróbujcie przeanalizować choćby swoją drogę do pracy, którą przebywacie codziennie. Jesteście w stanie przypomnieć sobie wszystkie reklamy, które mijacie? To niełatwe zadanie! Sami pewnie też zauważacie, że jedne bardziej zapadają w pamięć, a drugie mniej. Najlepsza reklama zewnętrzna to taka, która zwróci od razu uwagę odbiorcy, zakotwiczy się w jego świadomości i wywoła u niego pozytywne skojarzenia z marką. Żeby ten cel osiągnąć, twórcy reklamy sięgają po przeróżne środki i metody.
Jakie są formy reklamy zewnętrznej?
Żeby reklama zwróciła na siebie uwagę przechodniów, jej twórcy stosują przeróżne triki. Dobór kolorów, projektu graficznego i czcionek jest bardzo istotny, ale tak samo ważna jest forma reklamy. Aktualnie wyróżniamy:
-billboardy – a także plakaty i afisze
-citylight – czyli podświetlone plakaty, np. na przystankach
-mobile – tablica reklamowa wieziona na przyczepce samochodu
-wielkoformatowe siatki mesh umieszczone na elewacjach budynków
-diapazony – czyli tablice reklamowe umieszczane przy drodze lub chodniku
-litery przestrzenne
Do wykonania reklam zewnętrznych wykorzystuje się przeróżne materiały. Jednym z nich jest plexi, które daje naprawdę wiele możliwości! Dzięki właściwościom pleksi, można je dowolnie formować, wytłaczać i frezować, tak by uzyskać zamierzony efekt – czyli wyróżniającą się reklamę. Najczęściej frezowanie plexi realizowane jest w przypadku wykonywania bannerów reklamowych, liter przestrzennych, kasetonów reklamowych i wielu innych. Jakie są zalety takiej formy reklamy? Jest odporna na warunki atmosferyczne, świetnie się prezentuje, a co najważniejsze – działa również w nocy!