Bielska 48 43-200 Pszczyna
570 224 766

Frezowanie Poliwęglanu

Frezowanie poliwęglanu

Poliwęglan to bardzo wdzięczny materiał, który może być poddawany obróbce różnego typu. Frezuje się dość charakterystycznie. Jest to surowiec na tyle wytrzymały i odporny na powstawanie niepożądanych skaz w skutek poddawania obróbce, że nie powinniście się w żaden sposób obawiać o wykonywanie końcowe projektu. Wystarczy, że odpowiednio przygotujesz projekt zlecenia, a my zrealizujemy go tak, jak tego oczekujesz. Jakość materiału jest na tyle wysoka, że  frezowanie w żaden sposób nie zaburzy jego właściwości i struktury.

Frezowanie w poliwęglanie

Płyty poliwęglanowe powstają za pomocą metody zwanej współwytłaczaniem z pół produktu, jakim jest żywica poliwęglanowa. O ich solidności świadczy fakt, że cechuje je doskonała udarność. Szacuje się, że poliwęglan jest aż 200-300 razy bardziej odporny na uderzenia niż zwykłe szkło. To bardzo dobry wynik, który plasuje go w czołówce najbardziej wytrzymałych materiałów, które można poddać frezowaniu. Poliwęglan jest odporny na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur. Można pracować z nim w temperaturach z przedziału od -40 do 120 °C. Dzięki temu może być on wykorzystywany także na zewnątrz, ponieważ nie wpłynie na niego negatywnie nawet siarczysty mróz.

Co produkuje się z płyt poliwęglanowych? Materiał ten jest wykorzystywany w wielu branżach. Można z nich wykonać m.in. reklamowe tablice, sklepowe szyldy, ekrany akustyczne, osłony maszyn, elementy przystanków, świetliki czy też wykorzystać podczas budowy budynków przemysłowych i handlowych bądź obiektów sportowych.