Bielska 48 43-200 Pszczyna
570 224 766

PANELE RYFLOWANE

Panele ryflowane

Ryflowane panele ścienne są przede wszystkich dla tych osób, którzy bardzo lubią dynamiczne dekoracje. Dzięki tym panelom twoje wnętrze stanie się bardzo lekkie. Można śmiało powiedzieć, że panele nie są przytłaczające. Doskonale wypełniają wnętrza. Ich funkcją jest również rozpraszanie fal akustycznych. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Dekoracja, jaką są paski pionowe na ścianie jest teraz lubiana. Często stosowane są we wnętrzach domów, podczas ich dekorowania. Oprócz swych walorów wizualnych, panele mają również inne, bardziej praktyczniejsze funkcje min. izolacja akustyczna i termiczna.

Ryflowane panele ścienne można w różny sposób skomponować. Najczęściej stosowanym wzorem jest wzór pionowy i wysoki, który sięga od podłogi do sufitu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również zestawienie w jednej aranżacji listewki pionowe i ukośne.

Jednak należy pamiętać, że takie dekoracje frezowane nie wykorzystuje się jako okładzina całych ścian. Bardzo często stanowią funkcję tła np. dla zestawu kina domowego. Mogą, na przykład, wyznaczać część jadalnianą czy dużą kuchnię albo też przejście z holu do salonu.

Panele ryflowane w paski pionowe to piękne dekoracje ścienne, których jednym z wyznaczników są wąskie listewki frezowane w różnych głębokościach . Główną cechą paneli jest oczywiście wrażenie lekkości. Cała dekoracja nie może być statyczna.

Materiałami, z których wykonuje się panele to min. mdf barwiony w masie. Obecnie jest dostępna szeroka gama kolorystyczna płyt mdf, co bez wątpienia jest głównym atutem tego rozwiązania. Płyty HPL, które są pokryte laminatem drewnopodobnym odpornym na zarysowania i wilgoć i warunki atmosferyczne przez co może być stosowany na zewnątrz.

Montaż tego typu paneli dekoracyjnych można mocować na podkonstrukcji, czyli na ruszcie z listew drewnianych albo aluminiowych. Często stosowanym rozwiązaniem jest też klejenie za pomocą kleju montażowego bezpośrednio do ściany.

Ryflowane panele ścienne czyli drewniane paski pionowe niegdyś jako modna boazeria teraz powróciła w nowej odsłonie. Bez wątpienia jest to dekoracja, która zmieni nasze wnętrze na bardzo nowoczesne. Kończąc polecamy nasze rozwiązania ponieważ są wyjątkowe. Niewątpliwie szeroki wachlarz materiałów z których wykonujemy nowoczesne boazerie to nasza przewaga nad naszymi konkurentami.