Frezowanie PVC

Frezowanie cnc dibondu, sklejki, aluminium, OSB, frezowanie śląsk, wycinanie

PVC

Na samym początku warto wyjaśnić, z czego wynika fakt, że materiały te, noszą różne nazwy. Funkcjonują przede wszystkim dwie: PVC i PCV. Z drugim z nich spotykamy się częściej. Takie sformułowanie przyjęło się i stykamy się z nim przy produktach wykonanych z tego materiału. Tak jest, chociażby w przypadku okien, które nazywane są oknami PCV. PCV to najpopularniejszy termin, ale należy wiedzieć, że jest on niepoprawny. Skrót powinien pochodzić od międzynarodowego, angielskiego określenia, które brzmi „poly(vinyl chloride). Biorąc to pod uwagę, prawidłowa nazwa to płyty PVC.

Płyty PVC to surowiec wykazujący się dużą termoplastycznością, dzięki której materiał można formować na wiele sposobów. PCV wykorzystywane jest przede wszystkim w budownictwie, co świadczy o jego twardości, wytrzymałości i niepodatności na uszkodzenia. Na ten surowiec nie działają również artykuły chemiczne, dzięki czemu jest on bardzo często wykorzystywany, chociażby w produkcji zabudowy do sklepów. Jego funkcjonalność sprawia, że jest on wykorzystywany do różnych celów.

Co jeszcze można produkować z płyt PVC? Między innymi różnego rodzaju materiały reklamowe. Począwszy od tablic informacyjnych, sklepowych szyldów i banerów, poprzez dekoracje wystawiane w witrynach lokali użytkowych, na stojakach i prezenterach reklamowych kończąc. Tak jak było podane na początku, PVC wykorzystywane jest przede wszystkim w budownictwie. Korzysta się z niego przy produkcji elementów konstrukcyjnych różnego rodzaju budowli, sufitów podwieszanych czy wypełnieniach drzwi i okien, będących ważnym elementem każdego domu.