ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 5702240766

Cięcie i frezowanie gumy

Cięcie i frezowanie gumy

i innych materiałów miękkich. 

 

 

Cięcie nożem oscylacyjnym.

Wycinanie  nożem  oscylacyjnym dzieli się głównie na dwa sposoby wykonania. Przede wszystkim tak zwany nóż wleczony. Głowica tnąca prowadzi nóż po zadanej ścieżce. Przypomina to cięcie ręczne zwykłym nożem, oczywiście nie porównujemy dokładności i szybkości cięcia. Technikę tą stosuje się do materiałów delikatnych o małej grubości. W opozycji do noża wleczonego staje  nóż oscylacyjny. Jak sama nazwa wskazuje różnica polega na oscylacji czyli pionowym ruch noża. Oczywiście ten ruch odbywa się bardzo dynamicznie. Wartość oscylacji może sięgać 5000 ruchów na minutę. Bez wątpienia główną zaletą tego rozwiązania jest fakt pokonywania większych oporów. Mamy tu na myśli możliwość cięcie i frezowanie  gumy o bardzo dużej gęstości i grubości nawet 30mm. 

 

Cięcie i frezowanie gumy Frezowanie w gumie oraz cięcie czy wycinanie nożem oscylacyjnym  to kolejne nasze możliwości. Szeroki wachlarz materiałów które tniemy nożem oscylacyjnym to przede wszystkim guma, silikon, filc, pianki Gambit, Klingerit. 

Usługi cięcia gumy i innych materiałów miękkich. mają niewątpliwie swoje zastosowanie w dekoracji wnętrz ale przede wszystkim w przemyśle. Bez wątpienia najbardziej popularne są gumowe uszczelki.