Budowlana

Frezowanie cnc płyt budowlanych.

Frezowanie cnc płyt budowlanych ma zastosowanie  gównie w elewacjach, gdzie obróbce poddaje się głównie aluminiowe płyty kompozytowe występujące na rynku pod różnymi markami min. Alucobond, Dibond, Reynobind, Larson , Tubond etc. Ostatnio również bardzo popularne jest stosowanie na elewację płyt HPL.

Frezowanie elwacji  to jednak nie wszystko. Jakże zaskakujące może być zastosowanie operacji frezowania cnc w branży budowlanej. Można na przykład wyfrezować zagłębienia w płytach budowlanych pod instalację centralnego ogrzewania umieszczoną w podłodze. Takie rozwiązanie niesie za sobą dwie podstawowe korzyści. Po pierwsze sam montaż instalacji odbywa się bardzo prosto, po prostu umieszczamy rurki pcv we wyfrezowanych rowkach. Po drugie zmniejszamy przestrzeń dzielącą żródło ciepła od powierzchni mieszkalnej.

Frezowanie cnc płyt budowlanych takich jak rodzina Living Board Pfleiderer gdzie klasa P5 znakomicie nadaje się na ożebrowanie konstrukcji podłogi a klasa P7 na wykończenie podłóg po wcześniejszym wyfrezowaniu rowków i położeniu instalacji. Poniżej zdjęcia obrazujące frezowanie cnc płyt budowlanych.