ul. Bielska 48, 43-200, Pszczyna
+48 570 224 766

Frezowanie w elewacjach wentylowanych

Frezowanie w elewacjach wentylowanych

Frezowanie w elewacjach wentylowanych - 1

Stawiając budynek, należy pamiętać o wykonaniu elewacji. Otaczając go z zewnątrz, zapewnimy mu właściwą izolację cieplną. Dzięki temu temperatura panująca w środku będzie stosunkowo wyższa, a dostarczane pomieszczeniom ciepło nie będzie szybko uchodziło. Elewacja jest inwestycją, która po pewnym czasie się zwraca, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych. Wynika to z tego, że brak elewacji generuje większe spożycie energii grzewczej, co powoduje, zwiększenie się kosztów ogrzewania. Aktualnie, w modzie jest wykonywanie, tzw. elewacji wentylowanych. Do wykończenia ich, stosuje się takie materiały jak dibond, reynobond czy alucobond. Nasza firma zajmuje się frezowaniem tych materiałów. W tej kategorii dowiesz się więcej o obróbce pierwszego z wymienionych surowców: http://frezujemy.com/materialy/frezowanie-dibondu/.

Sam zaaranżuj wygląd elewacji swojego domu

Czym jest wspomniana elewacja wentylowana? To schemat fasadowy, zawierający specjalną przestrzeń wentylacyjną. Znajduje się ona między powłoką odpowiadającą za termoizolację i okładziną, w której to powietrze wprowadzane jest w obieg, dzięki czemu powstrzymuje ono występowanie wilgoci w izolacji. Elewacja wentylowana oparta jest na układzie, stworzonym z metalowego szkieletu, przyczepionego do budynku od strony zewnętrznej. Co ważne, zastosowanie takiego systemu, wpływa nie tylko na szczelność budynku, czego efektem są lepsze właściwości grzewcze budynku, ale także poprawia akustykę w jego wnętrzach. Zwiększona izolacja od dźwięków dochodzących z zewnątrz pozwala na uzyskanie tak pożądanej przez nas wszystkich ciszy, zwłaszcza podczas pracy i odpoczynku. Wentylowany schemat fasady może być stosowany zarówno w przypadku nowo powstających, budowanych od podstaw obiektów, jak i tych istniejących już od dłuższego czasu. Dibond to materiał, który bardzo dobrze reaguje na różnego typu obróbki. Jedną z najważniejszych, jest bez wątpienia frezowanie. Dzięki temu, korzystając z tego surowca przy wykończeniu elewacji, możemy wykonać dowolne zdobienia, sprawiające, że budynek będzie z zewnątrz wyglądał tak, jak chcemy.

Funkcjonalność połączona z atrakcyjnym wyglądem

Z budynkami jest jak z ludźmi – bardzo często oceniamy je po wyglądzie. Warto więc zadbać o odpowiednio prezentowanie się obiektu, wykonując na nim efektowną elewację. I to zarówno pod względem funkcjonalności, jak i walorów wizualnych. Możemy taki efekt uzyskać, decydując się na elewację wentylowaną wykończoną materiałem, który może być poddany frezowaniu. Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie dibondu, reynobondu czy też alucobondu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.